Vyzkoušeli jsme za Vás: Pictory

02.07.2024
Vyzkoušeli jsme za Vás: Pictory

Vyzkoušeli jsme za vás:

Co umí a k čemu se Vám může hodit: AI video editor, generátor AI obsahu, titulkovač, který pomocí textových promptů vygeneruje obsah

Pictory AI (https://pictory.ai/) je nástroj pro tvorbu videí s umělou inteligencí. Mohl by být přínosem pro digitální marketéry, kteří hledají způsob, jak rychleji vytvářet poutavější obsah. Společnost Pictory tvrdí, že tento nástroj ai dokáže automaticky přeměnit psaný text na profesionální videa, přičemž k tomuto procesu využívá Pictory.ai. 

Po registraci bezplatného účtu a hraní si s nástrojem přinášíme recenzi tohoto software.
Pictory AI je webový software, který využívá umělou inteligenci k přeměně textového obsahu na video a funguje jako inovativní editační software. Uživatelé zadají text, vyberou nastavení videa, jako je poměr stran a hlas, a umělá inteligence Pictory se pustí do práce. Analyzuje text, vyhledá relevantní videoklipy, obrázky a záběry, integruje hlasový doprovod a hudbu na pozadí a automaticky vše sestaví do uceleného videa. 

Jenže! Například při zadání promptu "starý pán jde lesem a uvidí červené auto" byl výsledek tento:

 

A po zadání dalšího promptu "nádherná dívka s mašlí ve vlasech vítá chlapce ve dveřích", jsme získali toto:

VÝHODY:

Bohužel jsme žádné nenašli.

NEVÝHODY:

  • Dle naší zkušenosti je Pictory velmi nedokonalý editovací sw
  • Neumí česky

Pictory je nástroj plně automatizované povahy a je nad ním jen malá tvůrčí kontrola. Videa mohou někdy působit genericky nebo roboticky. Bezplatná verze vás také omezuje na pouhých 10 videí měsíčně, takže Pictory zdarma je možnost s omezeními. Ačkoli tedy Pictory odvádí skvělou práci při automatickém vytváření základních videí, neočekávejte produkční hodnotu nebo jedinečnost na úrovni vlastních videí upravených člověkem. Za nás se Pictory nestrefil ani do jednoho promptu!

ZÁVĚREČNÉ DOPORUČENÍ:

Nepoužívat. Je zcela zbytečné se snažit.

 

Potřebujete pomoci se zvýšením efektivity a ziskovosti Vaší firmy? Ozvěte se nám.

SmartDORLAND – pomáháme vám v digitálním věku

obchod@smartdorland.cz

https://www.smartdorland.cz/

https://humanpal.io/ltd

(Foto: TheRegisti / Unsplash, volné dílo)